کیفیت شب نما علائم ایمنی

photoluminescent

امروزه با گسترش فرایند های ساخت و معرفی سازندگان جدید، علائم ایمنی با کیفیت و قیمت های رقابتی در دسترس همگان می باشد. بسیاری از سازندگان بر اساس تکنولوژی های روز اقدام به ساخت و تامین علائم ایمنی می نمایند در حالی که در این بین، برخی از سازندگان نیز تنها با تکرار ادعاهای سازندگان قبلی این موارد را بیان می کنند و اثری از کیفیت یا مشخصه اعلام شده در محصولات ارائه شده آنها وجود ندارد.

یکی از مواردی که در اکثر سازندگان مورد ادعا واقع می شود شب نما بودن علائم می باشد. با توجه به اینکه این مورد فاکتور مهمی در تعیین قیمت علائم ایمنی می باشد، لذا توجه به کیفیت آن دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد.

کیفیت شب نما بودن علائم یکی از مشکلات خریداران در انتخاب و خرید علائم ایمنی می باشد. به طور مثال شما ممکن است با دو فاکتور مشابه که هر دو بیان کننده شب نما بودن علائم می باشند روبرو شوید در حالی که تفاوت قیمتی زیادی در قیمت تمام شده وجود دارد. از آنجایی که قیمت تجهیزات اندازه گیری فوتو متر بسیار بالاست و همچنین به راحتی در دسترس نیز نمی باشد، لذا مشکل در حل این موضوع پیچیده تر می شود.

در نتیجه تصمیم گرفتیم تا در این مقاله یک روش کیفی معرفی کنیم تا بتوان با انجام یک آزمایش ساده کیفیت علائم مختلف در میزان شب نما بودن را اندازه گیری نمود. در این روش:

– علائم را در یک اتاق بدون نور قرار دهید و به مدت 30 دقیقه در معرض نور فلورسنت نگه دارید.

– چراغ را خاموش کنید و بدون اینکه از اتاق خارج شوید کاهش بازتابش نور از علائم را مشاهده کنید.

میزان بازتابش نور در چند دقیقه اول را نادیده بگیرید چرا که اکثر علائم در این مدت فوق العاده خوب عمل می کنند. بر طبق استاندارد DIN 67510 مقدار بازتابش باید پس از 10 دقیقه اندازه گیری شود.

در نتیجه پس از 10 دقیقه میزان بازتابش نور در علائم مختلف را تا 60 دقیقه مشاهده کنید. مشاهده خواهید کرد که هریک از علائم پس از مدت زمانی نوری از خود بازتاب نمی دهند که با توجه به جنس بکار رفته در ساختار هریک متفاوت خواهد بود. لذا علائمی که مدت طولانی تری از خود نور را بازتاب دهد دارای کیفیت به مراتب بیشتری نیز می باشد.

همانطور که مشاهده کردید این یک روش بسیار ساده برای بررسی کیفیت شب نما بودن علائم مختلف می باشد. این روش کاربردی یک راه حل سریع جهت تصمیم گیری بهتر را به شما نشان می دهد.

اگر در مورد انتخاب علائم مناسب با توجه به محیط خود سؤالی دارید، لطفاً سوالات خود را با آدرس info@barsamgroup.com در میان بگذارید تا کارشناسان برسام در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *